Sveiki, kaip ir tikėjausi, FB mane pasiuntė į baną, tik šį kartą ne dviem mėnesiams, o tik vienam. Be to, per šį bano laikotarpį galiu matyti FB turinį.

Norėčiau trumpai pakomentuoti Trumpo ir Putino susitikimą. Tradiciškai girdisi daug nuomonių, kad Trumpas išduoda Vakarus, kad Putinas jį apmovė ir taip toliau. Vienas pas mus jau netgi supanikavo, kad Trumpas mus paliko likimo valiai ir kad dabar telieka aklinai ginkluotis.

Visa tai padarinys to, kad žmonės Youtube nežiūri Fox News klipų ir nieko neišmano nei apie Trumpą, nei apskritai koks dabar klostosi pasaulis.

Šis leftistinis triedis - dejà vu. Per JAV prezidento rinkimų kampaniją jau pakankamai prisiklausėme, kad Trumpas neva yra liurbis ir kad Putinas jį nesunkiai apmaus. Ką matėme praktiškai? – Karas Ukrainoje praktiškai nurimo, neseniai pasirašytos paliaubos. Trumpas leido ukrainiečiams parduoti mirtinų ginklų, ypač jiems taip aktualių raketų „Javellin“, kurios labai veiksmingai naikina tankus. Prie Trumpo buvo įvestos naujos sankcijos (pavyzdžiui, itin sunkūs laikai atėjo oligarchui V.Deripaskai ir jo aliuminio gamybos bendrovei „Rusal“, kilo sunkumų tiesti "Šiaurės srauto 2" dujotakį), o šiuo metu parengtos sankcijos uždrausti pirkti Rusijos valstybės skolą.

Tad mes jau matėme ką reiškia Trumpo pasvarstymai, jog su Rusija sutarti būtų gerai. Po to seka piktumų laikotarpis, o dėl padarinių tokie kaip Chuilo gali kaltinti tik save.

Šiuo metu ekonominė padėtis Rusijoje – kaip pas mus po Kubiliaus naktinių reformų 2009 metais. Smarkiai pailgintas išėjimo į pensiją amžius, padidintas PVM tarifas, pabrangintas benzinas, komunaliniai mokesčiai. Ministras pirmininkas D.Medvedevas paragino, kad gyventojai teprisideda prie kovos su ekonominiais sunkumais. Rusams jau darosi nebejuokinga ir Putino reitingas patraukė žemyn.

Turint visa tai omenyje D.Trumpas nutarė vėl su Chuilo pasikalbėti ir pamėginti susitarti gražiuoju. Ant Trumpo stalo – naujas sankcijų paketas, šį kartą uždraudžiantis pirkti Rusijos valstybės skolą. Dabartinis Rusijos aktyvų ir skolų balansas jau dabar yra neigiamas, o išsiurbiami iš ekonomikos pinigai senoms skoloms aptarnauti netruks ją pribaigti.

Visi puikiai žino, kad D.Trumpas užvis mažiausiai linkęs būti pastumdėliu ir kvailiu. Tai ne Obama, kurį Putinas iš tiesų galėjo stumdyti kaip norėjo. Jeigu D.Trumpas siūlo susitarti gražiuoju, tai blogiukams kol nevėlu verčiau jau taip ir padaryti.