G.Landsbergis pranašauja, kad „valstiečių“ pabaiga jau nebetoli (Žr. Gabrielius Landsbergis „valstiečiams“ pranašauja liūdną pabaigą: laikrodukas sado populistams tiksi“).

Priminsiu, kad konservatoriai terorizuoja valstiečius nuo tos dienos (tiksliau pasakius, nakties), kai paaiškėjo jog jiems pralaimėjo rinkimus. Iš karto puolė įnirtingai kartoti, kad valstiečiai yra neišmanėliai populistai, kad nemokės valdyti valstybės, kad greitai susimaus ir išsivaikščios. Man gerai įsiminė kasdieniai G.Landsbergio komentarai per „Panoramą“ (kuri tuomet atvirai dirbo konservatoriams) apie dienos įvykius Seime: „Chaosas, absurdas...“. Tikiuosi, visi pamena, koks beatodairiškas ir nuožmus buvo valstiečių puolimas visoje pagrindinėje žiniasklaidoje.

Dabar konservatoriai aiškina, kad jie buvo taikūs ir geranoriški, tačiau valstiečiai pasirinko bekompromisės konfrontacijos kelią. Neseniai G.Landsbergis dėl kokio tai klausimo pasiūlė valstiečiams dirbti kartu, tačiau tuoj pat pažėrė stiprios pagiežos ir pareiškė netikintis jog valstiečiai sutiktų. Mano nuomone, valstiečiams verčiau nesutikti, nes konservatoriai tapo absoliučiai toksiški – bet kurioje situacijoje ieškos preteksto tolesniam puolimui.

Taigi ar iš tiesų valstiečių pabaiga jau visai nebetoli? Manu, kad priešingai – nebetoli pačių konservatorių pabaiga. Priešingai nei jie įsivaizduoja, valstiečių valdymas davė šaliai daug naudos, mažėja socialinės įtampos, dominuoja geros naujienos. Ekonomika stabiliai auga, į Lietuvą ateina nemažai investuotojų, liovėsi gyventojų nutekėjimas.

Tuo tarpu konservatoriai išdavė savo pamatines vertybes. G.Landsbergis atstovauja leftistinę politiką, labiau tarnauja A.Merkel o ne Lietuvai (draudimas Kasčiūnui susitikti su AfD atstovais), neslepia, kad griautų šeimą, t.t. Valstiečių politika konservatyvi, o konservatorių liberali. Paskutinis epizodas ir visai privertė išsižioti – konservatoriai kovoja, kad komunistų partija nebūtų pripažinta nusikaltėliška, dar ir grasina mėtyti iš partijos tai siūlančius narius. Visa tai negali nekelti įtampos konservatorių gretose. Manau tik laiko klausimas kuomet nepasitenkinimas išsiverš į viešumą. Yra visos prielaidos, kad atsitiks kaip socialdemokratams. 

PS Netikėtai dingau iš FB dėl to, kad šį kartą FB man suteikė tik vieną dieną reikštis, o ne tris kaip pora pastarųjų kartų (iš anksto neįspėja kada vėl užblokuos). Kaip visuomet, raginu nepasiduoti FB cenzūrai - galimybė reikštis Feisbuke tikrai neatperka žalos, kurią jums atneš atsisveikinimas su sąžine ir saviraiškos laisve.